Čerpadlá a vodárne

Čerpadlá sú v dnešnej dobe nevyhnutným pomocníkom v našich domácnostiach, v priemyselných a poľnohospodárskych zariadeniach, na čerpanie vody, oleja, kalov, chemikálií a pod.
V našom obchode ponúkame veľmi široký sortiment čerpadiel všetkých konštrukčných typov a čerpadiel na rôzne druhy kvapalín. V ponuke máme čerpadlá na domáce použitie, zavlažovanie zásobovanie vodou a tiež profesionálne výrobky do nepretržitej prevádzky, ťažkých podmienok, čerpadlá na rôzne druhy chemikálií, potravinárskych kvapalín a pod. V sortimente máme kvalitné čerpadlá od známych výrobcov ako sú Grundfos, Wilo, Calpeda, Güde a veľa ďalších.

Pri výbere domácej vodárne musíme brať v prvom rade do úvahy, z akej hĺbky budeme vodu čerpať. Povrchová vodáreň je schopná vytiahnuť vodu z hĺbky maximálne 8 m, pričom sacia hĺbka sa počíta od hladiny vody v studni.
Pri hlbších studniach je nevyhnutné použiť ponornú domácu vodáreň, keď na hĺbke nezáleží, len že treba vybrať vodáreň s dostatočným výtlakom, pričom musíme odrátať hĺbku studne od maximálneho výtlaku uvedeného v parametroch.

Späť na začiatok